Календар
«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Наш банер
Друзі сайту

«ГАРЯЧА ЛІНІЯ»
ЛУГАНСЬКОГО ОУЛМГ ДЛЯ ОПЕРАТИВНОГО ІНФОРМУВАННЯ 
З ПИТАНЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ПОХОДЖЕННЯ ДЕРЕВИНИ:

(050) 870-57-46



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ДП «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство»

Місце розташування та площа.
 

Державне підприємство «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» входить до складу Луганського обласного управління лісового і мисливського господарства Держкомлісгоспу України і розташоване в західній частині Луганської області на території Попаснянського, Новоайдарського та Кремінського районів, а також на території міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Первомайськ.

Загальна площа ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» складає – 32577,2 га.

Природно-кліматичні умови.

За лісорослинним районуванням територія ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» належить до степної зони, до району піддонецьких степів і розташована в басейні ріки Сіверський Донець та його приток Борової, Єрика, Лугані. Клімат розташування підприємства континентальний, характеризується різким перепадом температур, пізніми весняними і ранніми осінніми заморозками, весняними суховіями, низькою відносною вологістю, нерівномірним випаданням опадів в літній період. В цілому ж клімат сприятливий для успішного росту наступних деревних та чагарникових порід: сосни звичайної, дуба черешчатого, ясена звичайного, тополь, кленів та інших.

За характером рельєфу територія лісомисливського господарства розділена на правий нагірний підвищений берег р Сіверський Донець, заплаву р. Сіверський Донець і другу надлугову піщану терасу лівого берега тієї ж ріки. Ширина заплавної тераси від 0,5 до 3 км. Друга піщана тераса розташована вище заплавної і здіймається над меженним рівним ріки на 9-20 м, а ширина її сягає 10-14 м. Рельєф заплавної частини рівний, рельєф піщаних терас відрізняється наявністю піщаних бугрів, котловин видування, дрібних, мілких озер і численних боліт, що пересихають. Рельєф правого нагірного берега р. Сіверський Донець, нерівний, в багатьох місцях перетятий балками та ярами.

Основними типами і різновидами ґрунтів є ґрунти, що утворені на піску: дернисті слабкопідзолені, дернові, лугові, лугово-болотні, чорноземи на лесових породах, чорноземи щебенюваті, малопотужні, мергеля, болотяно-торфяні ґрунти. В останній час спостерігається підвищення рівня ґрунтових вод і насадження вільхи та берези на болотяно-торфяних грунтах знаходяться в зоні підтоплення. Підвищення рівня ґрунтових вод спостерігається в рекультивованих піщаних кар’єрах, що негативно відбивається на насадженнях сосни звичайної.

Історія ведення господарства

Державне підприємство «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» організоване в 1929 році на базі Свердловського лісництва, що в свою чергу було утворене в 1925 році рішенням Донецького губернського земельного відділу. Перше лісництво – Борівське, було утворене в 1920 році з бувших казенних лісів заводу «Донсода», що належали раніше групі приватних підприємців. В 1923 році було утворене Бобрівське лісництво.

Свердловський лісгосп мав в своєму складі 5 лісництв: Рубіжанське, Кіровське, Бобрівське, Охтирське, Піщане. До кінця 1937 року площа лісгоспу складала 21868 га.

З 1 січня 1951 року Свердловський лісгосп було перейменовано в Лисичанський лісгосп, а з кінця 1959 року перейменовано в Лисичанський лісгоспзаг.

В 1990 році в відповідності до рішення Луганської обласної ради народних депутатів від 24.07.1990 року №210 Лисичанський лісгоспзаг було перейменовано в Сєвєродонецький держлісгосп.

Згідно наказу Держкомлісгоспу України від 12.11.1997 року №107 «Про вдосконалення структури управління лісовим та мисливським господарством Луганської області» Сєвєродонецький держлісгосп перейменовано в Сєвєродонецьке державне лісомисливське господарство.

В зв’язку з утворенням Луганського обласного управління лісового господарства наказом Держкомлісгоспу України від 24.02.2005 року №21 Сєвєродонецьке ДЛМГ перейменоване у Державне підприємство «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство.