Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наш банер
Друзі сайту

«ГАРЯЧА ЛІНІЯ»
ЛУГАНСЬКОГО ОУЛМГ ДЛЯ ОПЕРАТИВНОГО ІНФОРМУВАННЯ 
З ПИТАНЬ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ПОХОДЖЕННЯ ДЕРЕВИНИ:

(050) 870-57-46Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Посадковий матеріал

Вирощування сіянців сосни у коробах.

Невеликий своєрідний розсадник є практично у кожному лісництві.

Лісгосп таким чином частково або й повністю забезпечує свої потреби у посад матеріалі навесні, коли розпочинається лісокультурна кампанія.

У ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» є така практика. Використання нової технології по вирощуванню сіянців сосни в коробах. Ця новітня технологія дозволяє не лише скоротити витрати на підготовку посадкового матеріалу, але й відчутно прискорити ріст лісових культур.

Аби створити оптимальні умови для росту сіянців, короби заповнюють спеціально підготовленим родючим ґрунтом та проводять штучний полив сіянців у Борівському лісництві ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ». Завдяки щільному посіву культур забезпечується більший вихід стандартних сіянців, які потребують мінімального догляду.

У цій справі є свої секрети. Зокрема у Борівському лісництві переконалися: коли закрити короб сіткою, то буде краще сходження та ріст рослин, бо тоді вдається уникнути потрапляння прямого сонячного проміння. Сітка також вбереже насіння від поїдання птахами. Вона не заважає поливу.

Тепер таку практику широко будуть застосувати в інших лісництвах ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ». Лісничі вже отримали завдання виготовити короби, облаштувати їх та висіяти насіння навесні в наступному році, щоб на найближчі роки повністю забезпечити потреби лісгоспу у якісному посад матеріалі.

 

Лісівничі заходи

    Сьогодні в усіх лісництвах ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» ведуться наступні роботи з лісовирощування – догляди за створеними лісовими культурами та догляди за посівами в лісорозсадниках. Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід. Так на травень-жовтень 2018 року заплановано провести догляд за лісовими культурами на площі 100 га, станом на 30.06.2018 року уже зроблено 37,2 га. Роботи тривають.

    Станом на кінець червня вже проведено прополювання від бур’янів тимчасових лісових розсадників. Наразі проводиться підживлення мінеральними добривами для кращого росту сіянців, щоб мати на наступний рік стандартний посадковий матеріал. Догляд за посівами багатоманітний і включає: прополювання бур’янів і розпушування ґрунту, притінення, зрошення, боротьбу з грибковими хворобами і шкідниками.

    Прополювання та розпушування проводяться комплексно. Окремо працівники розпушують ґрунт для запобігання появи кірки після зрошення або дощу, а також під час тривалих посух, що зменшує випаровування вологи. Рихлення проводиться, як ручним, так і механізованим способами. Глибина рихлення збільшується по мірі зростання сіянців.

   Одним із важливих пунктів догляду за посівним матеріалом є боротьба з їхніми хворобами та шкідниками. Вона включає профілактичні та винищувальні заходи. Однак, відзначають спеціалісти, краще планомірно проводити профілактичні проливання необхідними фунгіцидами, щоб не довелося в екстреному порядку рятувати посіви від осередків уражень грибковими хворобами.