За прогнозами Укргідрометеоцентру по всій території України на тривалий період встановлюється суха погода з високою температурою повітря. Як наслідок уже тривалий час на території південних, східних та центральних регіонів переважає надзвичайний клас пожежної небезпеки. У деяких регіонах цей показник у 3-4 рази перевищує критичний показник. Через тривалу відсутність опадів суха трав`яна роcлинність стає причиною займань, що призводить до багатократного збільшення пожежної небезпеки.
Довідково: На протязі літа кількість випадків лісових пожеж в середньому складала 5-10 за день. Починаючи з 27 липня спекотна погода, різкі пориви вітру до 15-20 м/с, необережне поводження з вогнем населення та ймовірно навмисні підпали зумовили зростання кількості лісових пожеж до 20-30 в день в багатьох лісогосподарських підприємствах півдня та сходу. Зокрема кількість пожеж в АР Крим збільшилась у 9,5 рази та в 49 раз по площі до відповідного періоду минулого року, в Дніпропетровській області - відповідно у 4,6 рази і 14 разів, в Херсонській області – у 1,7 раз і 38 разів.
Завдяки своєчасному реагуванню протипожежних підрозділів Держлісагентства та сил МНС більшість лісових пожеж було ліквідовано в початковій стадії. Проте, у зв’язку з аномальними погодними умовами, окремі загорання не вдалось оперативно ліквідувати, і вони розповсюдились на площі понад 5 га:
Великі пожежі (з 28.07.2012 по 01.08.2012):
ДП «Павлоградське ЛГ» Дніпропетровського облуправління: пожежа ліквідована на площі 45,1 га, двоє постраждалих;
ДП «Верхнедніпровське ЛГ» Дніпропетровського облуправління: пожежа локалізована на площі 10 га, в т.ч. верхова 3 га;
ДП «Голопристанське ЛМГ» Херсонського облуправління: пожежа локалізована на площі 500 га , в т.ч. верхова 100 га. На жаль на пожежі постраждали люди (два пожежника МНС та три працівника лісового господарства);
ДП «Великокопанівське ЛМГ» Херсонського облуправління: пожежа ліквідована на площі 50 га , в т.ч. верхова 10 га;
Гурзуфське лісництво Ялтинський ГЛПЗ АР Крим: локалізована пожежа на площі 10,3 га, в.т.ч. верхова 0,5 га.
Лісогосподарськими підприємствами галузі у І півріччі 2012 року в повному обсязі виконано заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи.
З метою запобігання виникненню лісовим пожежам з початку року в лісах влаштовано 126,5 км протипожежних розривів та 41,3 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі – 140,3 тис. км.
У лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставлено 12,1 тис. аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику. У засобах масової інформації оприлюднено 4,5 тис. виступів і звернень щодо дотримання вимог пожежної безпеки в лісах.
Проведено близько 14,3 тис. рейдів щодо дотримання протипожежних вимог у лісовому фонді. До адміністративної відповідальності притягнуто 1,7 тис. порушників.
Разом з тим станом на 31.07.2012 в лісах виникло 1079 пожеж, якими пошкоджено 980,2 га лісових насаджень, у тому числі верховими – 128,5 га.
Враховуючи складну пожежну ситуацію в лісах:
посилено цілодобове чергування в лісових масивах патрулювання лісів державною лісовою охороною посилено працівниками МВС та МНС разом з МВС вживаються заходи заборони доступу транспорту в ліси; мобілізовано всі наявні сили і засоби для попередження, своєчасного виявлення лісових пожеж та їх ліквідації; в засобах масової інформації проводиться роз'яснювальна робота про необхідність заборони доступу в ліси, додержання правил пожежної безпеки в лісах; проводиться активна робота щодо додаткового залучення коштів з місцевих бюджетів та інших джерел для придбання протипожежного обладнання та інвентарю; продовжується поновлення мінералізованих смуг навколо лісових масивів, перекриття позапланових доріг; забезпечується чітка взаємодія працівників служби авіаційної охорони лісів з наземними підрозділами: від моменту виявлення пожежі і реальної оцінки ситуації до їх повної ліквідації.
Прес-служба Держлісагентства
|